Team Experte 6 : 4 Szegedi Pázsit SE

Szegedi Pázsit SE: Németh(2), Szabó(1), Arató(1), Németh-Arató páros(0)

zárójelben a győzelmek száma

Szatymaz, 2011-12-12 hétfő 19:00 óra

Újra egy ismeretlen csapat ellen álltunk asztalhoz, most Szatymazon. A hely szűkössége miatt egy asztalon folyt a mérkőzés.
Az első meccsen Szabó csapott össze Árpásival és kiélezett küzdelemben 3:2-re győzött, majd Németh verte szintén öt szettben Marosvölgyit. (2:0) Arató teljessé tehette volna az első kört, de az ő 5 szettje vereséggel végződött, a döntő játszmát 9-re bukta. (2:1) A következő mérkőzésen Szabó az első szettet agyon nyerte, de aztán magára talált Marosvölgyi és ha kis szerencsével is, de 3:1-re nyert. (2:2) Aratón volt a sor, hogy ismét vezetést szerezzünk, és az első szett jól is indult, 9:7-re vezetett, de a következő 6 pontban Árpási hol hálót, hol csuszát ütött, s erre nem volt ellenszere. Az ellenfél egyre magabiztosabban játszott, 0:2, kis fellángolás 1:2, és egy szoros 4. szett után 1:3 a vége. (2:3) Némethre várt a feladat, hogy visszahozza a csapatot a meccsbe. Ez sikerült, de nem ment simán. 5 szettes mérkőzésen végül a döntő szettben fordulatos végjátékban 14:12-re győzött Havelant ellen. (3:3). Arató következett Marosvölgyi ellen és az első szett megnyerése után végül további két szoros szettben 3:0-ra nyert a rendkívül ideges, csapkodó ellenfele ellen. (4:3) Na, még legalább egy győzelem a három hátralevő meccsből, és van pont. Erre meg is volt az esély, mindjárt a következő összecsapáson. Szabó játszott Havelant ellen és nagyon bíztunk a győzelemben. Az éles meccsen hol az egyik, hol a másik játékos került előnybe. 2:1-re vezettünk, de ekkor a 4. játszmában a szoros végjátékban Szabó válla megfájdult, ütései elszálltak, és sajnos elment a játszma. Az 5. szett előtt rövid ápolás, majd következett a döntő játszma, ahol Havelant végig vezetve, behúzta a mérkőzést a vállát továbbra is fájlaló szegedi játékos ellen. (4:4) Németh és Árpási döntötte el, hogy ki harcolhat végül a győzelemért. Németh ugyan próbálkozott, de Árpási játéka meggyőzőbb volt, így ő nyert 3:1-re. (4:5) A párosra Németh és Arató vállalkozott, de 3 játszmában elbukta. Mindhárom szett a végjátékig szoros volt, aztán mindháromnak pázsit blokk a vége, így a meccsnek is. (4:6)
Ismét mi értük el hamarabb a 4 győzelmet, egy vereség, ismét 4:6. Úgy tűnik nem ártana egy pszichológus a csapat mellé, vagy a fiúknak kellene egy kis önbizalom növelő tréning. Ezzel vége az őszi idénynek, a tavaszi pedig várhatóan már januárban elkezdődik. Egy kis pihenés, aztán gyerünk fiúk, győzelmekre fel!