Szegedi Pázsit SE 4 : 6 CSIFA SE

Szegedi Pázsit SE: Szabó(1), Németh(1), Arató(1), Szabó-Arató páros(1)

zárójelben a győzelmek száma

ATSK Terem, 2011-11-28 hétfő 20:00 óra

Számunkra ismeretlen, de hallomásból és az eredményekből értesülve erős csapat látogatott hozzánk. Azért pontban, pontokban nagyon bíztunk. Két asztalon vívtuk a mérkőzést.
Az első körben Némethnek nem volt esélye Kocsissal szemben. Szabó viszont nagyon sajnálhatja a meccset, mert a nagyon erős és pontos tenyeres pörgetésekkel operáló Gulyás ellen győzelmi lehetőségei voltak. (0:2) A következő körben Arató szépített a három szoros játszmából álló meccsen, míg Németh csupán egy játszmát tudott Gulyás ellen elcsípni. (1:3) A harmadik körben Szabó is 3 játszmában bizonyult egyértelműen jobbnak Feketénél. Arató a simán elvesztett első játszma után a másodikban 10:5-ről bukott, majd a harmadikban 10-re. Kár érte, ebben a meccsben több lehetett volna számunkra. (2:4). A negyedik körben Németh sem vesztett játszmát Fekete ellen. Arató viszont nem találta meg az ellenszert a folyamatosan brutális tenyeressel pörgető Gulyással szemben. (3:5) Az utolsó egyesre győzelmi kényszer volt rajtunk, de Szabó nem bírt Kocsissal. (3:6) A párosnak már csak kozmetikázási lehetősége volt, azaz elérjük a vereségeinknél szinte szokásos 4:6-ot. A Szabó-Arató páros meglepően jól játszva, magabiztosan verte az idegenül mozgó, kissé leült csongrádi egységet.
Úgy érzem, a pontszerzésre azért volt esélyünk, ha nem is sok. Harcosabb játékkal, nagyobb odafigyeléssel tavasszal visszavághatunk.