Dinamit 4 : 6 Szegedi Pázsit SE

Szegedi Pázsit SE: Szabó(2), Németh(2), Márki(1), Szabó-Németh páros(1)

zárójelben a győzelmek száma

ATSK terem, 2012-04-04 szerda 18:00 óra

Különleges kéréssel indult a bajnoki. A Dinamit kérésére, mivel éljátékosuk Szuperák később tudott jönni, a többi mérkőzést játszottuk először. Márki nem érezte jól magát, ezért ő gyorsan túl akart esni a mérkőzésein, Németh az otthon felejtett cipőjéért szaladt el. Szabónak a válla fájt, és még a bemelegítés után is gondolkodott, hogy elvállalja-e a játékot. A csapatvezetővel megbeszélve úgy döntött, hogy igen. Végül a zavaros előzmények után kezdődhetett a játék.
Az első körben Márki a sírból visszahozva a meccset újított és végül besöpörte a Csorba elleni meccsét, miközben Szabó sok szerencsés pontja segítségével is simán verte az egyre jobban elkedvetlenedő Narozsnikot. (2:0)
A második etapban a betegsége miatt fizikailag legyengült Márki még így is meglepő vereséget szenvedett Narótól, miközben a koncentráló, oroszlánként harcoló Németh könnyen verte a különösen visszafogott Csorbát. (3:1)
A negyedik kör ismét két győzelmet hozott. Szabó könnyen győzött a sokat hibázó Csorba ellen, és Németh is magabiztosan verte a dekoncentrált Narozsnikot. (5:1)
Már csak egy meccs kellett a győzelemhez, de erre még várni kellett mintegy 2 órát, mert hosszú szünet következett Szuperákra várva, hogy a párossal folytatódjon a csapatmérkőzés. Közben persze a Csanytelek elleni derbi is elkezdődött.
A párost viszonylag magabiztosan, egy kisebb botlás kíséretében (a 3. játszma volt nagy bukta) megnyertük, így a meccset is. (6:1)
Vissza volt még, hogy Szuperák sorban a Csanytelek elleni mérkőzéssel párhuzamosan és után lejátssza az egyéni mérkőzéseit. Mivel Márki már régen elment, és a csapatmeccs már eldőlt, Márki helyett Arató játszott Szuperák ellen. Arató ekkor már túl volt a Csany elleni meccsein. A Dinamit legjobbja ellen küzdött, de nem tudott mit kezdeni annak kellemetlen stílusával, és a töménytelen mennyiségű kapott hálós és csúszás labdával. (6:2)
A Csanytelek elleni meccs után Németh következett, aki izgalmas ki-ki mérkőzést vívott az ellenféllel : 1:0,1:1,2:1,2:2, és az 5. szettben vereség 9:11-re, így a meccsen is. (6:3)
Szabó volt a soros, hogy megállítsa a Szuperák győzelmi sorozatát, de szoros játszmákban (mindegyik 2 pont különbséggel végződött) kikapott. (6:4)
A rendhagyó lebonyolítású mérkőzés viszonylag hamar eldőlt. Izgalmasabb és élesebb lehetett volna, ha az ellenfél legjobbja nem a végén játszik a már kissé fejben kiengedő pázsitosok ellen.