Mindszenti AAK 6 : 4 Szegedi Pázsit SE

Szegedi Pázsit SE: Szabó(2), Arató(1), Márki(0), Szabó-Arató páros(1)

zárójelben a győzelmek száma

Mindszent, 2012-04-14 szombat 10:00 óra

A mindszenti oroszlánbarlangban nem sok babér termett eddig az évek során csapatunknak. Összesen eddig egy döntetlent sikerült elérnünk. Most is nagyon nehéz meccsre számítottunk, hszen a legjobb összeállításban szerepelt ellenfelünk. A szokásos módon, három asztalon játszottunk egyszerre.
Az első sorozatban Márki szoros szettekben vereséget szenvedett Kisstől, bár 1:0-ra vezetett. Szabó meccse a szokásosnál színvonalasabb meccset, és ütéspárbajokat, és sajnos vereséget hozott. A legtovább az Arató Köblös derbi tartott, ahol a nagy küzdés mellett mindkét játékos sokat hibázott, Arató kevesebbet és nyert. (1:2)
A második körben Márki Olasz ellen szoros játszmákban 0:1,1:1,1:3, de ismét egyértelmű vereséget szenvedett. Szabó a sokat hibázó Köblöst verte magabiztosan. Arató és Kiss csatája nagyon fontos volt, egyenlítés vagy elhúz a hazai csapat. Nagyon izgalmas, de hibáktól korántsem mentes összecsapáson Arató 0:2-ről állt fel és döntő játszmára kényszerítette a hazai játékost, ahol idegölő végjátékban 12:10-re vesztett. (2:4)
A harmadik etapban Aratónak esélye sem volt Olasz ellen, ráadásul több ziccert is hibázott, és simán kikapott. Szabó fölényes győzelme Kiss ellen még adott némi reményt. A döntetlenre való esély a Márki - Köblös összecsapáson még élt. Nagy küzdelem folyt a fordulatos mérkőzésen 1:0, 1:2, 2:2, és a döntő játszmában a mindszenti játékosnak szinte minden bejött és győzött. (3:6)
A páros már csak a vereség kozmetikázása lehetett. A rutinosabb párosunk stabil játékkal legyőzte a hazaiak fiatal párosát. (4:6)
A döntetlenre mindenképpen reális esélyünk volt, sajnos nem ragadtuk üstökön.