Szegedi Pázsit SE 5 : 5 Csanytelek

Szegedi Pázsit SE: Németh(2), Szabó(1), Arató(1), Szabó-Németh páros(1)

zárójelben a győzelmek száma

ATSK terem, 2012-04-04 szerda 20:00 óra

A Dinamit kavarja miatt egy órás pauza volt a mérkőzés előtt. Ki ütögetéssel, játékkal, ki pihenéssel vészelte át az időt. A 20 órai mérkőzésre Márki helyett Arató került a csapatba. A pontszerzés reménye lebegett a szemünk előtt, főleg hogy vakbélműtét miatt hiányzott legjobbjuk, de a helyére lépő játékosuk is jó játékerőt képviselt.
Nagyon jól indult a mérkőzés. Az első körben Németh meggyőző játékkal, Vidács gyengéit kihasználva három szoros szettben győzött. A két Szabó összecsapása változatos küzdelmet hozott. A játszmák alakulása: 1:0, 1:2, majd a negyedik szett döntő jelentőségűnek bizonyult, hiszen a mi Szabónk 2:8-ról fordította meg. Végül a döntő játszmát is behúzta. Bravúros kezdés! (2:0)
A második körben Arató Tóth ellen játszott, végre elfogadhatóan. Nagy lehetőség maradt ki, mert partiban volt, de a szoros játszmák végén sokszor jó lehetőségeknél hibázott. Szabó sajnos nem bírt a jól pörgető és erősen nyeső Vidáccsal, akinek ezen a meccsen szinte minden bejött. Nem tudtuk sajnos meglovagolni a jó indulást.(2:2)
Ezután borult a meccssorrend, mert a Dinamit elleni párost játszottuk le, miközben Arató próbálkozott Szabó T-al szemben, de nem bírt az anti borítással, és kulcs helyzetekben több ziccert is rontva kapitulált. Máris ott az előny (2:3)
A negyedik körben Németh hatalmas, kiélezett csatában egy szalmaszállal maradt alul Tóthal szemben, a döntő szettben 11:9-re. Arató mérkőzése is kiélezett volt és éles derbin a lehető legszorosabb játszmákban győzött Vidács ellen. Valószínűleg egy barátjának (PP) is köszönheti a sikert, mert a mérkőzés előtt biztató szavakat intézett hozzá: "Nem nézem meg, mert úgyis kikapsz!".(3:4)
Az utolsó egyéni fordulóban Szabó I sajnos nem tudta kezelni Tóth anti borítását, és 2 szoros és 1 sima játszmában maradt alul, miközben Németh nagyon könnyen verte Szabó T-t. (4:5)
Volt tétje a párosnak. Kisebb bizonytalanság és kupaktanács után végül Németh mellé Szabó I állhatott asztalhoz, kigolyózva ezzel a párosból Aratót. Bejött a húzás. Párosunk Németh vezérletével végül három izgalmas játszmában diadalmaskodott.(5:5)
Élvezetes, változatos összecsapás volt. A meccs folyamán hol az egyik, hol a másik csapat látszott győztesnek, míg végül igazságos döntetlen született.