Phoenix Emergé I. 6 : 4 Szegedi Pázsit SE

Szegedi Pázsit SE: Németh(2), Márki(2) Arató(0), Németh-Márki páros(0)

zárójelben a győzelmek száma

Waldorf Iskola, 2012-04-03 kedd 17:00 óra

A várhatóan bajnokcsapathoz látogattunk az utolsó bajnoki mérkőzésükre a pontszerzés reményében. Jó előjel volt, hogy Németh teljesen felépült a sérüléséből, rossz a többiek előző mérkőzésen mutatott formája.
Az első körben Németh nem találta az ellenszert Molnár játékával szemben, csak 1 játszmát tudott hozni. Márkinak sem feküdt Sajó gyors, erőteljes stílusa, sokat rontva, türelmetlenül játszott. Nem is lehetett más mint vereség a vége. (0:2) A következő körben Arató iszonyatosan rossz játékkal simán kikapott a jó formában játszó Sejbentől. Főleg a szervafogadás volt kritikán aluli. Elképesztően rossz kezdés, és a következő meccsen sem mi voltunk az esélyesek. Erre azonban Márki rácáfolt és meglepően könnyen hozva az első két szettet, majd egy szettveszteség után az utolsót is. (1:3) A harmadik körben Arató folytatta gyenge játékát és ugyan egy szettet nyert, de esélye sem volt Sajóval szemben. Németh nagy harcban 3:2-re legyűrte Sejbent. (2:4). A negyedik körben Arató mai szokásos gyenge játékát nyújtva egy játszmát tudott csak kissé szorossá tenni Molnár ellen, újabb bukta. Németh viszont az első két játszmát könnyen nyerte, majd kiengedett, egyet bukott, végül azonban ismét összpontosított és biztosan nyert. (3:5) Az utolsó egyes Márki és Sejben között zajlott a Pázsit "életben maradásáért". Jó darabig nem nekünk állt a zászló: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, majd a döntő szettben Márki újított és magabiztosan nyert. (4:5) A párosban bízhattunk még a pontszerzést illetően. Az első játszmában ugyan végig vezettünk, de a végén kicsúszott a kezünkből, a második is igen szoros vereség lett, a harmadiknak pedig Márki sok hibájának köszönhetően nagy különbségű vereség lett a vége.
Már megint az a 4:6, és nem sok hiányzott a ponthoz. Mondjuk a páros picivel jobb játéka, vagy inkább az, hogy Arató jobb formában játsszon, és legalább egy meccset hozzon.