CSIFA SE 7 : 3 Szegedi Pázsit SE

Szegedi Pázsit SE: Márki(1), Németh(1), Arató(1), Márki-Németh páros(0)

zárójelben a győzelmek száma

Csongrád, 2012-04-20 péntek 17:00 óra

Utolsó bajnoki mérkőzésünket a már feljutott CSIFA ellen játszottunk idegenben, Csongrádon. Már a pontszerzés is bravúrnak számított volna. Három asztalon egyszerre folyt a játék.
Az első körben Arató Kocsis ellen egy szoros szett 0:1, majd egy könnyen nyert szett 1:1 után a 3. szettben 13:11-re vesztett, és itt ment el sajnos a meccs, mert az utolsó játszában már nem volt esélye. Németh próbálkozott Gulyás ellen, de 3 sima szettben vesztett. Az első győzelem Márkié volt, aki 0:1 után fordított és húzta be a győzelmet. (1:2)
A második körben Márki mérkőzése ért leghamarabb véget, de sajnos nem kedvező eredménnyel. Három szoros szettben kikapott Gulyástól. Arató két könnyen nyert szett után leeresztett Fekete ellen, és bukta a harmadikat. Szerencsére a 4. egy szoros szettben meglett. Németh egy darabig nagy csatát vívott Kocsissal, 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 után azonban a döntő szettet az ellenfél magabiztosan hozta. (2:4)
A harmadik mérkőzések sem sok jót ígértek. Arató Gulyás ellen az 1. szettet 7:2-ről bukta úgy, hogy ezután már nem csinált pontot. A 2. játszmát 10-re bukta, a harmadikat pedig 9-re. Nem sok hiányzott egyiknél sem. Németh lezseren játszva szoros szettekben verte Feketét. Márki mérkőzése egyértelmű fölényt hozott Kocsisnak, bár mindhárom játszma szoros eredménnyel zárult. ((3:6)
Tehát elbuktuk a derbit. A párosok már csak presztízsből játszottak. Mivel Aratónak este még ezután egy kispályás focimeccse is volt, egyértelműen a Németh-Márki pár mellett döntöttünk. Még a vereség arányán lehetett volna javítani, de ez a remény 3 játszma után elszállt.
Mindhárom játékosunk hozta ugyan a kötelezőt, de a ponthoz legalább egy bravúr egyesgyőzelem kellett volna, meg a páros siker. Jobbak voltak, de nem vallottunk szégyent. Több labdamenet is látványosra sikeredett. Meg is tapsoltuk magunkat érte. Most szünet a csapatbajnokságban, ez szeptemberben kezdődik újra. Addig egyéni és páros tornákon és ha indul, akkor a nyári DC csapatversenyen lehet élvezkedni.