Pázsit: Schmíz D. - Perényi, Tanács, Péczely, Tóth - Bálint, Tihanyi, Schmíz I., Arató.

Jó(k): Schmíz D., Perényi, Bálint

Gól: Bálint 3, Péczely

Játékvezető: Kucsora (kiválóan)

Egy újabb meccs várt a Pázsitra és nem más ellen, mint a mórahalmi Bath Boys csapata ellen. Az előző heti vereség után eljött a pillanat hogy a Zöldek begyűjtsék első győzelmüket a Mórahalmi Téli Kupa sorozatban.
A meccs első perceiben még csak tapogatóztak a csapatok. Itt-ott kialakult egy két helyzet, de játékot nem láthatott a közönség. Az első említésre méltó momentum egy páros kiállítás volt, amikor is Tóth Zoli akaszkodott össze az ellenfél egyik játékosával. A bíró nem mérlegelt egyből leküldte mind a két játékost. A félidő második felére egyre több helyzetet dolgozott ki mind a két csapat, volt dolga a hálóőröknek. A félidő végéig kellett várni az első gólra, mikor is Tihanyi Ádám passza után Bálint Zsolt csinált egy cselt majd lőtt kapura, ám a lövésébe beleért még egy védő, így az elvetődő kapus mellett gurult a labda a hálóba 0-1. A félidő végén sajnálatosan egy blokkolt lövés után megsérült Schmíz Pisti, aki nem is tudta folytatni a mérkőzést.
A második félidő is inkább a küzdésről mintsem a játékról szólt. Sajnos az egyre erőszakosabb, keménykedőbb ellenfél teljesen megzavarta a játékunkat és nem tudtunk arra figyelni, hogy a saját játékunkat játsszuk. Ezt ki is használta az ellenfél és egy szabadrúgásból szerezték meg az egyenlítő gólt 1-1. Szerencsére nem sokkal rá ismét megszereztük a vezetést. Egy felpassz után Bálint Zsolt fordult, és lőtt a kapus mellett a kapuba 2-1. Ezután ismét jött egy szabadrúgás, amit most remekül talált el az ellenfél játékosa és védhetetlenül vágódott a labda a jobb ficakba 2-2. Ezt is gyors gól követte, és most szép akcióból szerezte a csapat. A szélről bepasszolt labdát Bálint pofozta be 3-2. Egyre jobban játszott a Pázsit, már egy két kényszerítő is volt, de ismét kaptunk egy gólt. Egy felívelés után a Bath Boys csatára törte el a labdát, amivel egyenlíteni tudtak 3-3. A mérkőzés a vége felé közeledett, és nagyon kellett a pont mind a két csapatnak. Egy szöglet után meg is lett az újabb vezetés, amikor Péczely Gyuri vehette át a labdát, majd lőtt a kapuba 4-3. Az utolsó percekben hősiesen védtük a kaput, és maradt is a 4-3 eredmény, köszönhetően Schmíz Dávidnak, aki remekül védett.
Jövő héten a remekül játszó Vízmű lesz a Pázsit ellenfele. Sokat kell javítani a játékon ha az élen szeretnénk végezni.

Tudósító: -BZS-