Pázsit: Schmíz D - Perényi, Bakos, Havranek, Schmíz I - Farkas A, Bálint Zs, Arató.

Jó(k): mindenki

Gól: Perényi, Farkas A, Schmíz I.

Játékvezető: Góré (jól)

Apokalipszis most… Az előző forduló rossz emlékeit szerette volna a Pázsit SE feledtetni a beszédes nevű Apokalipszis csapata ellen a Mórahalmi Tél Kupa negyedik fordulójában.
A zöldek gyors, iramjáték szerű támadásaival már az első percekben meggyűlt a baja ellenfelüknek. Szinte rögtön a kezdést követően Havranek lőhetett, de a kapufa rossz oldala felé csavaradott a lövése, majd Perényi Szilu bombázott, jóval több sikerrel. 1-0 a Pázsitnak. A gólt követően gyorsan egyenlíthettek volna a kék mezes „apokaliptikák”, de Schmíz Dávid nagyszerűen védett közelről. A mentést egy újabb Pázsit gól követte, Arató szögletét Farkas Attila lőtte egyből kapufára, de a kipattanó labda a kapus hátáról és egy védőről végül a hálóban kötött ki. A csapat mindkét sora igen eredményesen és pontosan játszott, jól fedezték a labdát, fizikálisan az ellenfél fölé nőve, igaz a befejezésekkel már több gond akadt. A pörgős, kisebb-nagyobb szabálytalanságokkal tarkított félidő vége előtt Schmíz Pisti is beköszönt, Arató szögletét bombázta kapából a bal fölsőbe. Így 3-0-val fordulhattak a csapatok.
A második játékrészre, valószínűleg elfáradtak Arató mester tanítványai, ez főleg a lövések számának megcsappanásában volt felfedezhető. A labdabirtoklási arány még így is nekik kedvezett, de a „hátul adogatós” taktika némiképp meddő játékot eredményezett. Ezt ki is használta az Apokalipszis előbb egy egy eladott labdából, majd szögletből is gól szereztek, izgalmassá téve az utolsó perceket. Amire még az utókor emlékezni fog ebből a mérkőzésből, az a meccsvégi majdnem tömegverekedés. Történt ugyanis, hogy az ellenfél aktuális keményfiúja a sokadik nem éppen szabályos megmozdulása után gondolta Zinedine Zidane módra megfejeli Schmíz Pistit. Természetesen a mi „Bunyós Pityunk” sem hagyta magát és az arcán meglökte ellenfelét, így fel is álltak a játékosok egy kötetlen utcai harchoz, de a két csapat higgadtabb játékosai és a bíró sporttárs szétoszlatta a tömeget egy-egy kiállítással jutalmazva a kakaskodókat. Végeredmény 3-2 a Pázsitnak, nincs is mit hozzáfűzni.