Csanytelek 5 : 5 Szegedi Pázsit SE

Szegedi Pázsit SE: Németh(2), Márki(2), Arató(1), Németh-Márki páros(0)

zárójelben a győzelmek száma

Csanytelek, 2011-12-05 hétfő 19:00 óra

Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk a legjobbjaikkal felálló hazai csapat ellen. Két asztalon folyt a küzdelem.
Az első körben Németh nem találta az ellenszert a fonákján anti borítást használó Törköly ellen, 3 játszmában kikapott. Közben Márki 5 játszmában múlta felül Vidácsot, a döntő szettben már magabiztosan. (1:1) A következő körben a közepes formában játszó Arató 4 szoros játszmában kikapott a tenyeresen fűvel játszó Tóthtól. Németh 4 szélsőséges és egy szoros játszmában, a döntő szettben magabiztosan verte Vidácsot. (2:2) A 3. sorozatban Arató csak a 3. játszmára szokta meg Törköly ütőjét és játékát, de ott 10:10-nél az ellenfél első hálós ütését még hárítva szettlabdához jutott, de a következő labdamenetben Törköly hálós ütése már sikeres volt, majd elment ez a játszma is. (2:3) A Márki-Tóth összecsapást hosszú labdamenetek és kiélezett játszmák jellemezték, olyannyira, hogy közben még a következő kör Arató-Vidács mérkőzése is befejeződött, ahol végre Arató is hozzá tudott tenni a csapat győzelmei számához. Szélsőséges mérkőzésen hozta a meccset. (3:3) Ekkor még a 4. játszma tartott Márki meccsén, amit végül is behúzott. A döntő szett következett, ahol végül nagy izgalmak közepette, 1-1 mérkőzéslabda hárítása után Tóth siker született, 11-re. (3:4) Az utolsó két egyes mérkőzésen először Németh végzett, magabiztosan legyőzve 3 játszmában az előző mérkőzésétől valószínűleg kissé elfáradó Tóthot. (4:4) Kísértett a 4:6 szelleme. Márki meccse nem várt izgalmakat hozott. Játékosunk jól koncentrálva, elszántan küzdött az ellenfél éljátékosa ellen. Remekül kezelte annak kellemetlen borítását, és a szetteket tekintve 1:0-ra majd 2:1-re is vezetett, de Törköly egyenlíteni tudott, és jött a döntő játszma, ahol fej-fej mellett haladtak a felek. 10:10, majd 10:11, ekkor Márki támad, csusza, 11:11, majd 12:12, két szép vendég poén és pázsitos siker. (5:4) Párosban így a győzelemért játszhatott a Németh-Márki duó, ami még rengeteg izgalmat hozott. Az első játszma viszonylag simán behúzva, a másodikban esélyünk sem volt, a harmadikat szorosan nyertük, a negyediknek a vége nem jött össze. Megint ötödik szett. A jobbik felállásban kezdve, fordulásnál 5:1 ide, majd 7:2, és ekkor megremegett az ütő, elszalasztottunk pár indítási lehetőséget és máris 8:8. A feljövő ellenfél kihasználta lélektani előnyét, és nyert. (5:5)
Remek, izgalmas mérkőzést vívott a két együttes. Nem sok hiányzott a nagy meglepetéshez, azaz hogy mindkét pontot elhozzuk idegenből. Talán csak valószínűleg a söfőrködéstől kissé fáradtabban mozgó Aratótól hiányzott még egy bravúros győzelem. Márkinak nagy napja volt, és az alsógatyóban játszó Németh is fokozatosan feljavulva tett sokat a sikerért.