Szegedi Pázsit SE 7 : 3 TISE

Szegedi Pázsit SE: Szabó(2), Németh(2), Márki(2), Németh-Arató páros(1)

zárójelben a győzelmek száma

ATSK terem, 2012-04-13 péntek 20:00 óra

Az már a Délép elleni meccs eredménye alapján kiderült, hogy csapatunk elkerülte mind a kiesést, mind az osztályozót, de a helyezés szempontjából fontos mérkőzést volt a TISE elleni. Legalább döntetlen esetén a 6.hely megvan biztosan. Feljebb már reálisan nem léphetünk. Persze a győzelem volt a cél. Egyszerre három asztalon folyt a derbi.
Az első körben Szabó jól indult 1:0, aztán többet hibázva meglepetésre kikapott Mártától. Németh a túl sima kezdés 1:0 után kiengedett, ellenfele egyenlített, majd egy nagyon nehéz győzelmet húzott be. Márki egyértelműen verte Erdélyit.
A második körben Németh sokat rontva nem bírt Márta labdabiztos játékával. Szabó könnyen verte Erdélyit. Márki és Fránki meccsén szoros és könnyű játszmák váltakoztak. Végül a mi játékosunk győzött. (4:2)
A harmadik kör meghozta a győzelmet. Németh könnyen verte Erdélyit. Szabó és Fránki mérkőzése türelemjáték volt, hosszú labdamenetekkel, biztonsági játékkal mindkét oldalon, 1:0, 1:1, 3:1, győztünk. Márki már 2:0-ra vezetett a végig nagyon szoros játszmákat hozó, Márta elleni mérkőzésen, aztán mégis vereség lett a vége. A TISE játékosa mindhárom meccsét hozta ellenünk. (6:3)
Következett a páros és az Arató-Németh pár változatos mérkőzésen nehezen nyert, 1:0, 1:2, 3:2.
Megérdemelten, de a vártnál sokkal nehezebben nyertünk. Még a pontvesztés is benne volt olykor a levegőben.